Hakkımızda

Home / Hakkımızda

Bir Tanrı…

Nefesin, pirincin, çayın

ve tilkilerin tanrısı Inari.

 

Doğurganlığın ve başarının simgesi…

Demir ustalarının, savaşçıların ve pirinç ambarlarının koruyucusu…

 

Efsanelere göre inari, kendini ya çekici bir kadın olarak gösteriyor ya da beyaz dişi bir tilki olarak… Onun Inari olduğuna ancak onun efsanesine inanan anlayabiliyor. Bembeyaz bir tilki görme ihtimalinizi düşünün; o, vahşi doğada her an karşınıza çıkabilecek türkden bir tilki değil. O kadar nadir ve kıymetli ki; onunla karşılaştığınızda şansın peşinizi hiç bırakmayacağına inanılıyor. Öyle ki; Japonya’daki Shinto tapınaklarının üçte birinden fazlası Inari’ye ithaf ediliyor.

 

Inari Omakase adını, günümüze kadar gelen işte bu efsaneden alıyor. Inari sizi, efsanevi bir lezzet deneyimine davet ediyor.

 

Sushi’nin doyumsuz lezzetleri ve spesiyalleri ile sizleri bekliyor

Mekan yenilenen dekorasyonunun genç ve dinamik ruhunu lezzetleri kadar barında da yaşatıyor. Farklı kokteylleri ve haftanın her günü canlı Dj performanslarıyla İnari Omakase yemek sonrasında da keyifle vakit geçirebileceğiniz favori mekanlarınızdan olmaya aday.

Kısacası Inari Omakase sushi’nin farklı spesiyalleri,yenilenen dekorasyonu, eğlencesi ve 4 yıllık deneyimiyle sizleri bekliyor.

 

Inari Omakase, 2012 yılında Kuruçeşme’de kapılarını açtı. O günden bu yana eşsiz lezzetlerini Boğaz’ın kıyısında ve Vadi İstanbul’da misafirlerine sunmaya devam ediyor.

 

MUTFAK

Ve Inari Omakese, kendi mutfağını yarattı…

Damak tadınızda fark yaratan lezzetlerin sırrı, malzeme seçiminde ve Executive Şef Barlas Günebak’ın özgün reçelerinde saklı…

Taptaze deniz ürünleri, yöresel otlar, mantarlar, meyveler ve özenle seçilen etler… Sushi yapımı için gereken temel malzemeler Japonya’dan gelir ve yerel ürünlerle mutfağımızda birleşir.

 

RESTORAN

Inari Omakase, Japon yaşam tarzının, benzersiz dokunuşlarla yeniden yorumlandığı bir restoran… Burada zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Bunun sebebi ise masanıza gelen her yeni tabağın size yaşattığı heyecandır.

Sahne önünde, size özel bir masa: CHEF TABLE

 

Şefimizin çalışma alanının hemen önündeki masada, şefimizden lezzet hikayeleri dinleyebilir, onu işini yaparken izleyebilir, unutulmaz bir akşam yemeği deneyimi yaşayabilirsiniz. Barlas Günebak’ın özel olarak ilgilendiği bu masa için rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

 

BAR & EĞLENCE

Haftanın her günü DJ performansı…

Japon mutfağının lezzetleri sahneden inince, Inari Omakase gece 11’de keyifli bir bara dönüşür, canlı DJ performansı saat 1’e kadar devam eder. Zengin kokteyl menümüzden seçim yapmakta zorluk çekerseniz, size yardımcı olabiliriz. Restoranımıza sadece yemeğe değil, yemek sonrası eğlenmeye de bekleriz.